Приклади комп’ютерних систем тестування знань

Комп’ютерні системи тестування знань дозволяють перевіряти знання учнів в обсязі всього предметного курсу, до того ж їх результати можна легко порівнювати між собою. Однак деякі сторони знань і умінь предметні тести діагностувати все ж таки не можуть, наприклад, уміння виражати свої думки в усній формі, а також глибину знань з певної теми, творчі уміння.


Розглянемо детальніше декілька комп’ютерних програм, що можуть використовуватися для контролю успішності знань учнів з математики в основній школі. Серед них є як настільні додатки, так і веб-додатки.


Майстер-Тест – це безкоштовний Інтернет сервіс, що дозволяє створювати тести. Тести можуть бути створені як он-лайн так і завантажені і проходитися тест без підключення до Інтернету. 


Для роботи на даному сайті потрібно зареєструватися та авторизуватися в системі. Головна сторінка користувача має вигляд як на рисунку 1.1. Зліва вверху є дві вкладки - «Викладач», «Студент». Від вибраної вкладки залежить список пунктів меню нижче. Нижче зліва також є блок в якому вказавши е-мейл до процесу тестування можна запросити учня чи вчителя для створення тесту.

Рисунок 1.1. Головна сторінка Майстер-тест

Для створення тесту потрібно вибрати відповідну кнопку «Створити новий тест», розміщено у верхній частині вікна. Після цього буде відкрито нове діалогове вікно для створення тесту (рисунок 1.2). У ньому потрібно вказати назву запитання, його вагу, тип правильної відповіді та варіанти відповіді. Так наприклад для закритого тесту існує два варіанти: 1 правильна відповідь або декілька (рисунок 1.2), для відкритої – слово, номер, співвідношення (рисунок 1.3). Якщо потрібно додати графічні матеріали то потрібно вибрати опцію додатково (рисунок 1.3).



Рисунок 1.2. Створення запитання закритого типу


Рисунок 1.3. Створення запитання відкритого типу із додаванням графічних матеріалів

Після того як було заповнено всі дані, на цьому вікні потрібно натиснути кнопку «Готово» та «Зберегти», тоді тест потрапить у базу запитань. Для додавання нового запитання в тест потрібно натиснути кнопку «Додати питання» у верхньому правому кутку вікна. У верхній панелі меню є інші елементи настроювання проходження тестів.


Сторінка проходження тесту має вигляд зображений на рисунку 1.4. Після вибору відповіді потрібно натиснути «Продовжити», а для того щоб закінчити тест – «Завершити». Результати тесту відображаються на сторінці, зображеній на рисунку 1.5.

Рисунок 1.4. Проходження тесту


Рисунок 1.5. Відображення результатів тестів

Також на даному сайті вже є існуюча база тестів, яку можна використовувати у вільному доступі. Для цього потрібно перейти на сторінку «Каталог» та обрати відповідну категорію та відповідний тест.


Загалом сайт має інтуїтивно зрозуміли інтерфейс користувача, для створення тестів не потрібно особливих навичок користування комп’ютером та веб-технологіями. 


EasyQuizzy. Програма easyQuizzy проста і ергономічна у використанні. Багатоваріантність формування тестового завдання, що виключає повтори тестів, упаковка тесту в exe-файл дозволяють її ефективно використовувати як дистанційну форму перевірки знань учнів не тільки в локальній мережі, а й у віддаленому доступі з використанням Інтернету та електронної пошти, а також для самостійної роботи та самооцінки при підготовці до усних екзаменів.


Дана програма вимагає встановлення на комп’ютер. Після її встановлення перед користувачем відкривається головне вікно – рисунок 1.6.


Рисунок 1.6. Головне вікно програми easyQuizzy

Вікно створення тестового запитаня зображено на рисунку 1.7. Як і в попередній програмі інтрфейс корисутвача зрозумілий та не викликає ніких складностей при користуванні системою. Спочатку потрібно вказати назву запитання, тип відповіді, варіанти відповіді, позначити правильну відповідь та натиснути кнопку «Добавити запитання». У вкладці «Налаштування тесту» можна налаштувати окремі опції такі як кількість питань які будуть задаватися, порядок їхнього задавання, систему оцінювання та інше. Зберегти тест та запустити його можна за допомогою спеціальної комбінації клавіш або вибравши відповідний пункт меню.

Рисунок 1.7. Вікно створення тестового завдання

Демонстраційне відео до програми


Комментариев нет:

Отправить комментарий

Розклад уроків